top of page

טביליסי - לא רק קולינריה ונופים

טביליסי בירת גאורגיה, אחת מערי התרבות הידועות בעולם, יכולה להעניק סוף שבוע שונה, תרבותי ואיכותי, במיוחד לאלה שעסוקים בעבודתם, לא מוצאים זמן למנוחה ארוכה ומבקשים לטיסה בת שעתיים ולהעשיר את הנשמה בחוויה בלתי נשכחת. לטביליסי ניתן להגיע ליום או יומיים בדרך לטיולי הרים או בדרך לחופשה בים השחור. אך יש גם כאלה שמגיעים לגאורגיה רק כדי לשוטט בעיר, לנשום את עיר העתיקה ולחזור הביתה.במהלך הביקור בטביליסי מגלים שמעבר להיסטוריה העתיקה ולעיר העתיקה המצוירת, לפנינו עיר עם עשרות מוזאונים הידועים בעולם (שעות פעילות המוזאונים: בימים שלישי עד ראשון בשעות .10.00 - 18.00, בימי שני ובימי חג המוזאונים סגורים), מסעדות וחנויות יוקרה, מספר גדול של מועדוני ג'ז, תיאטראות ואופרה. כידוע, זמרי האופרה הגאורגים ממלאים את אולמות הלה סקאלה באיטליה ולאחרונה גם הפסנתרנים הגאורגים תופסים את בימות העולם.

בטביליסי מלונות בוטיק, ועוד מלונות 5 כוכבים, ועוד מלונות מרשימים בעיצובם שהפכו את כל היופי של העיר העתיקה לחלק מלובי הכניסה שלהם, ואין ספק כי המבקר בהם ייהנה מהנוף המצויר של טביליסי.

קשרי הידידות הטובים עם מדינת ישראל מורגשים מאוד, וכל אדם המטייל ברחוב רוסתוולי יכול להבחין בדגל ישראל המתנוסס צמוד למלון בוטיק שברחוב. הדגל שייך ל"בית ישראל" העוסק בהסברה הישראלית, וכן מטפל בישראלים הרוצים לקיים קשרים תרבותיים וכלכליים עם גאורגיה.

כמעט בכל המסעדות יודעים לשיר בשפה העברית ואף בתיאטראות ניתן לגלות ביצוע יצירות יהודיות. הבלט הגאורגי עלה עם המופע ה"דיבוק" בבניין האופרה, וכן ניתן לראות ולחוות את "כנר על הגג" בביצוע טובי האמנים הגאורגים הידועים בעולם. ניתן לראות וליהנות מביצוע ריקודים מסורתיים על ידי להקות המחול של סוחישווילי ואריסיוני שמזמן כבשו את בימות העולם וכל קונצרט הוא חגיגה בפני עצמה.
המלצה לסוף שבוע ארוך בטביליסי

ביום הראשון ניתן לספוג את העושר התרבותי, הארכיאולוגי, האומנותי וההיסטורי במוזאונים. במוזאון הלאומי ניתן לראות את הומו גאורגיקוס ( Homo georgicus) האדם הקדמון מלפני 1.8 מיליון שנים, שגילו ארכאולוגים צרפתים וגאורגים. ניתן לראות את יצירות הזהב מלפני 5000 שנה וכמובן יצירות של פירוסמני (Pirosmani) וגודיאשווילי בשאר המוזאונים במרכז טביליסי.

ברחוב הראשי ניתן לגעת ביצירתו של שותא רוסתוולי, "עוטה עור הנמר", ולחוות במופע אורקולי מרשים את האווירה במלון בוטיק ברוסתוולי תוך כדי שמיעת מוזיקת ג'ז ואכילת מאכלים צמחוניים מהמשובחים בעיר.ביום השני ניתן לבקר בכנסיות ובקתדרלות הרבות בעיר, ולחילופין לנסוע לעיר הבירה לשעבר של גאורגיה - מצחתה. בערב ניתן לבקר בעיר העתיקה, לעלות ברכבל וליהנות מהמראות המרשימים של העיר, מהצבעוניות שלה גם בלילה.

ביום השלישי ניתן ללכת ברגל ברוסתוולי ומשם לעבור לסיור לאור יום בעיר העתיקה, ולהמשיך לגשר היבש שבו הציירים והפסלים מוכרים בעצמם את יצירותיהם. שוק הפשפשים "הגשר היבש", הוא שוק אומנות חוצות ושוק יד שנייה המציע שפע של פרטי אמנות מרשימים. בשוק הפשפשים מטיילים לאורך שורות של דוכני רוכלים, וניתן למצוא כמעט כל דבר למכירה: כלי נגינה, ספרים ישנים, מדליות מהתקופה של הקומוניסטית וכלי חרסינה מכל הסוגים, הצבעים והגדלים.


נוסף על שוק הפשפשים מתקיים שוק אמנים מעבר לכביש, ואין ספק כי חובבי האמנות ייהנו ביותר! חלק מהיצירות הן לצורך מסחרי ובהן ניתן לראות את הפסאז'ים של טביליסי ואזור המרחצאות, וחלק מהמיצגים הם ציורי עומק נדירים שעלותם גבוהה מאוד. אפשר לסיים במופע פולקלור גאורגי בתיאטרון "נאבאדי" (Nabadi Theater) ולאחריו לקנח ולהתענג על מטעמי הגבינות הגאורגיות המשובחות ולשתות יין ייחודי ברחוב הראשי במלון בוטיק ברוסתוולי.


מומלץ לשלב בסוף השבוע מופע של האמנים המובילים בגאורגיה באופרה או באחד התיאטראות.


סיור בטביליסי ללא עלות יוצא בכל יום בשעה 12.00 וב-17.00 מכיכר חירות, ונמשך 3 שעות.


#טביליסי#טיול יום#סוף שבוע בטביליסי#


https://www.georgia.co.il/trip-plan

Comentarios

Obtuvo 0 de 5 estrellas.
Aún no hay calificaciones

Agrega una calificación
bottom of page